Web Sitenizi 3 Adımda Yayınlayabilirsiniz

Web sitenizi 3 adımda yayınlayabilir, kişisel e-posta adreslerinizi oluşturabilirsiniz.

Sitenizi yayınlayabilmeniz için bir alan adı kayıt etmeli, hosting paketi satın almalı ve son olarak da dosyalarınızı yüklemeniz gerekmektedir.

1. Alan Adınızı Kayıt Ediniz

Domain sorgulama sayfamızdan kendinize uygun bir alan adı kayıt ediniz. Com, .Net, .Org ve daha birçok uzantıya sahip alan adları kayıt edebilirsiniz. Com.tr uzantılı alan adlarının kaydı için ek belgeler ve harçlar gerekebilir, bu konuda ayrıntılı bilgi için bu yazımıza göz atabilirsiniz.

Kayıt ettiğiniz alan adlarının etkinleşmesi, DNS sunucularının güncellenmesine bağlı olarak 24 saat kadar sürebilmektedir.

Alan adınız henüz etkin olmasa bile internet sitenizi birkaç farklı şekilde görüntüleyebilir, tasarımınızı kontrol edebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

2. Hosting Paketinizi Satın Alınız

Oluşturmak istediğiniz web sitesine uygun bir hosting paketi satın alınız. Hosting Paketleri sayfamızda Linux ve Windows bireysel hosting paketlerimizi görüntüleyebilirsiniz.

Ödeme sonrası hosting paketiniz hemen kullanıma hazır olacaktır. Sunucu IP adresi ile bağlanarak dosyalarınızı ve tasarımınızı FTP üzerinden yükleyebilirsiniz. Alan adınız etkinleştirildikten sonra FTP sunucu adresi olarak kullanabilirsiniz.

3. Dosyalarınızı ve Tasarımınızı Yükleyiniz

Alan adınızı ve hosting paketinizi almanızın ardından dosyalarınızı ve tasarımınızı yükleyebilirsiniz. Bu yazımıza göz atarak dosyaların yükleneceği klasörler ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Müşteri panelinize giriş yaparak E-posta hesaplarıFTP hesapları oluşturabilir, WordPress ve Joomla kurulumunuzu hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Webmail aracılığı ile e-posta hizmetinize internet bağlantısı bulunan her yerden erişebilirsiniz.

Sorularınızı ve önerilerinizi müşteri panelinizde yer alan Destek Talepleri kısmından iletebilirsiniz.