Hosting yönetim panelinden kolayca e-posta adreslerinizi oluşturabilirsiniz. Satın aldığınız alan adı ve hosting paketi ile özel alan adı uzantılı e-posta hesapları açabilirsiniz. Aşağıdaki işlemleri takip ederek hosting paketinizin yönetim panelinden e-posta hesabı oluşturabilirsiniz. Hesap kurulumundan sonra Outlook Kurulumu için ilgili dökümanımızı inceleyebilirsiniz.

cPanel Bireysel Hosting ile E-Posta Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Adım 1 – Hizmet Listesi

Müşteri paneline giriş yaptıktan sonra Hizmetler > Hizmet Listesi sayfasına giriş yapın. Hosting paketinizin sağ tarafında ki Yönetim butonuna tıklayınız.

Adım 2 – E-Posta  Yönetimi

Hosting yönetim paneline giriş yaptıktan sonra sol menüden E-Posta Yönetimi butonuna tıklayınız. Açılan ekranda Yeni Hesap Oluştur başlığı altından yeni bir e-posta adresi oluşturabilirsiniz.

Adım 3 – Yeni Hesap Oluştur

E-posta adresinizin adını,şifresini ve kotasını belirledikten sonra Yeni Hesap Oluştur butonuna tıklayarak hesabınızı oluşturabilirsiniz.

 

cPanel Bireysel Hosting ile E-Posta Bağlantı Bilgilerini Görüntüleme

Adım 1 – E-Posta Hesapları

Müşteri paneline giriş yaptıktan sonra Hizmetler > Hizmet Listesi sayfasına giriş yapın. Hosting paketinizin sağ tarafında ki Yönetim butonuna tıklayınız. Hosting yönetim paneline giriş yaptıktan sonra sol menüden E-Posta Yönetimi” butonuna tıklayınız.

 

 

Plesk – Windows Hosting ile E-Posta Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Adım 1 – Hizmet Listesi

Müşteri paneline giriş yaptıktan sonra Hizmetler > Hizmet Listesi sayfasına giriş yapın. Hosting paketinizin sağ tarafında ki Yönetim butonuna tıklayınız.

Adım 2 – E-Posta Yönetimi

Hosting yönetim paneline giriş yaptıktan sonra sol menüden E-Posta Yönetimi butonuna tıklayınız. Açılan ekranda üst menüde bulunan Hesaplar sekmesine tıklayınız. Ardından açılan sayfadan E-Posta adreslerinizi oluşturabilirsiniz.

 

Plesk – Windows Hosting ile E-Posta Bağlantı Bilgilerini Görüntüleme

Adım 1 – E-Posta Ayarları

Müşteri paneline giriş yaptıktan sonra Hizmetler > Hizmet Listesi sayfasına giriş yapın. Hosting paketinizin sağ tarafında ki Yönetim butonuna tıklayınız. Hosting yönetim paneline giriş yaptıktan sonra sol menüden E-Posta Yönetimi butonuna tıklayınız. Açılan ekranda üst menüde bulunan Hesaplar sekmesine tıklayınız.

İşlem Başarılı
Mail hizmeti tarafında sunduğumuz hizmetleri incelemek isterseniz Mail hosting sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.