Bilgilendirme
Bu dökümantasyon cPanel Linux Hosting ve Plesk Panel 12 Windows Hosting paketlerimizin e-posta bağlantı bilgileri ile MacOS Mail kurulum talimatlarını içermektedir. E-posta bağlantı bilgileri diğer ürünlerde farklılık arz edebilir.

E-posta Bilgilerini Görüntüleme

Kullanıcı panelinizdeki Ürün ve Hizmetleriniz > Gelişmiş Yönetim > E-posta Yönetimi sayfasında e-posta bağlantı bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz. E-posta bağlantı bilgileriniz ile ilgili daha fazla bilgi için E-posta Hesapları sayfamıza göz atabilirsiniz.

Mac OS Mail Kurulumu

Mac OS, Apple firması tarafından geliştirilen, resmi olarak Apple Macintosh bilgisayarları tarafından desteklenen bir işletim sistemidir.

Şu adımları takip ederek E-posta hesabınızı Mac OS Mail programına tanımlayabilirsiniz:

Adım 1 – E-Posta Bilgileri

Mail programını çalıştırınız, adınızı mail adresinizi ve e-posta parolanızı giriniz, ardından Continue (Devam) butonuna tıklayınız:

1_MacOS

Adım 2 – Sunucu Bilgileri

Account Type (Hesap Türü) olarak POP3 seçiniz Description (Açıklama) kısımına isteğinize bağlı olarak bir açıklama giriniz,
Incoming Mail Server (Gelen Sunucu Adresi) kısmına e-posta bağlantı bilgilerinizde görüntülenenGelen/Giden sunucu adresini giriniz,
"Username (Kullanıcı Adı), Password" alanına e-posta adresinizi ve parolanızı giriniz ve Continue (Devam) butonuna tıklayınız:

4_MacOS

Adım 3 – Kullanıcı Bilgileri

Description (Açıklama)kısmına  isteğinize bağlı olarak bir açıklama giriniz. Outgoing Mail Server (Giden Posta Sunucusu) kısmına e-posta bağlantı bilgilerinizde görüntülenen Giden Posta Sunucusunun adresini giriniz. “Use only this server” ve “Use Authentication" seçeneğini işaretleyiniz. “User Name kısmına e-posta adresinizi,Password kısmına da e-posta parolanızı giriniz, “Continue (Devam)” butonuna tıklayınız:

6_MacOS

Adım 4 – Doğrula ve İlerle

Hesap özeti görüntülenecektir. Yapılandırma otomatik olarak tespit edilecek, gelen ve giden posta bağlantıları için SSL otomatik olarak etkinleştirilecektir.
Take account online seçeneğinin işaretli olduğundan emin olunuz ve
Create (Oluştur) butonuna tıklayarak e-posta hesabını oluşturunuz:

7_MacOS

Adım 5 – Kurulum Tamamlandı

Kurulum tamamlanarak e-posta gelen kutunuz görüntülenecektir. Sunucuda yer alan e-postalar otomatik olarak indirilecektir. Artık Mac OS Mail programınızı kullanmaya başlayabilirsiniz:

8_MacOS_end1

Bilgilendirme
E-posta ayarlarınızı tanımlamanız halinde yine de e-posta iletilerinizi gönderemiyorsanız e-posta programınızın gelişmiş ayarlar kısmından Giden (SMTP) Portu olarak 587 değerini belirterek tekrar deneyiniz.