NOT:
Bu dökümantasyon cPanel Linux Hosting ve Plesk Panel 12 Windows Hosting paketlerimizin e-posta bağlantı bilgileri ile MacOS Mail kurulum talimatlarını içermektedir. E-posta bağlantı bilgileri diğer ürünlerde farklılık arz edebilir.

E-posta Bilgilerini Görüntüleme

Kullanıcı panelinizdeki Ürün ve Hizmetleriniz > Gelişmiş Yönetim > E-posta Yönetimi sayfasında e-posta bağlantı bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz. E-posta bağlantı bilgileriniz ile ilgili daha fazla bilgi için E-posta Hesapları sayfamıza göz atabilirsiniz.

Mac OS Mail Kurulumu

Mac OS, Apple firması tarafından geliştirilen, resmi olarak Apple Macintosh bilgisayarları tarafından desteklenen bir işletim sistemidir.

Şu adımları takip ederek E-posta hesabınızı Mac OS Mail programına tanımlayabilirsiniz:

1. Mail programını çalıştırınız, adınızı mail adresinizi ve e-posta parolanızı giriniz, ardından “Continue (Devam)” butonuna tıklayınız:

1_MacOS

hr3

2. Account Type (Hesap Türü) olarak POP3 seçiniz, “Description (Açıklama)” kısımına isteğinize bağlı olarak bir açıklama giriniz, “Incoming Mail Server (Gelen Sunucu Adresi)” kısmına e-posta bağlantı bilgilerinizde görüntülenen Gelen/Giden sunucu adresini giriniz, “Username (Kullanıcı Adı), Password” alanına e-posta adresinizi ve parolanızı giriniz ve “Continue (Devam)” butonuna tıklayınız:

4_MacOS

hr3

3. Description (Açıklama) kısmına  isteğinize bağlı olarak bir açıklama giriniz. Outgoing Mail Server (Giden Posta Sunucusu) kısmına e-posta bağlantı bilgilerinizde görüntülenen Giden Posta Sunucusunun adresini giriniz. “Use only this server” ve “Use Authentication” seçeneğini işaretleyiniz. “User Name kısmına e-posta adresinizi, “Password” kısmına da e-posta parolanızı giriniz, “Continue (Devam)” butonuna tıklayınız:

6_MacOS

hr3

4. Hesap özeti görüntülenecektir. Yapılandırma otomatik olarak tespit edilecek, gelen ve giden posta bağlantıları için SSL otomatik olarak etkinleştirilecektir. “Take account online” seçeneğinin işaretli olduğundan emin olunuz ve “Create (Oluştur)” butonuna tıklayarak e-posta hesabını oluşturunuz:

7_MacOS

hr3

5. Kurulum tamamlanarak e-posta gelen kutunuz görüntülenecektir. Sunucuda yer alan e-postalar otomatik olarak indirilecektir. Artık Mac OS Mail programınızı kullanmaya başlayabilirsiniz:

8_MacOS_end1

hr3

Not: E-posta ayarlarınızı tanımlamanız halinde yine de e-posta iletilerinizi gönderemiyorsanız e-posta programınızın gelişmiş ayarlar kısmından Giden (SMTP) Portu olarak 587 değerini belirterek tekrar deneyiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir