NOT:Bu dökümantasyon cPanel Linux Hosting ve Plesk Panel 12 Windows Hosting paketlerimiz için geçerlidir. Diğer ürünlerde farklılık arz edebilir.

Bağlantı Bilgilerinizi Görüntüleme

Hizmetler > Hizmet Listesi > Yönetim > E-posta Yönetimi sayfasındaki alt kısımda E-posta Ayarları başlığında e-posta bağlantı bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz.
E-posta hesapları oluşturma ve bağlantı bilgilerinizi görüntüleme ile ilgili ayrıntılı bilgi için E-posta Hesapları Oluşturma destek sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

E-Posta Hesabı Oluşturmak ve Bağlantı Bilgilerini Görüntülemek

POP ve IMAP Arasındaki Fark Nedir?

IMAP, E-posta istemicisi ve mail sunucu arasında çift yönlü bir iletişim sağlar. POP3 yönteminde e-posta iletileri sunucudan alınır ve aksi belirtilmediyse iletiler sunucudan kaldırılır. E-posta iletilerinizi birden çok cihaz aracılığı ile gönderiyor, alıyor veya kontrol ediyorsanız hesap kurulumunuzu IMAP olarak gerçekleştirmenizi öneririz. Böylece e-postalarınız tüm cihazlarınız tarafından erişilebilir olacaktır ve yaptığınız değişiklikler eş zamanlı olarak tüm cihazlarda görüntülenebilecektir. Tek cihaz için kurulumlarda ise POP3 kurulumu gerçekleştirmeniz kota yönünden daha avantajlı olacaktır.

Eğer Outlook 2010 sürümü kullanıyorsanız inceleyebilirsiniz!

Outlook 2013 E-posta Kurulumu – POP3

Adım 1 – İlk Giriş

Outlook 2013 programını çalıştırınız. Yeni hesap kurulumu için İleri butonuna tıklayınız:

1outlook2013

 

Adım 2 – Kurma Onayı

Evet seçeneğini işaretleyiniz ve İleri butonuna tıklayınız:

2outlook2013

 

Adım 3 – Manuel Kurulum

Elle kurulum veya ek sunucu türleri seçeneğini işaretleyiniz ve İleri butonuna tıklayınız:

3outlook2013

 

Adım 4 – POP Veya IMAP

POP veya IMAP seçeneğini işaretleyiniz ve İleri butonuna tıklayınız:

4outlook2013

 

Adım 5 – Kullanıcı Bilgileri

Kullanıcı, Sunucu ve Oturum bilgilerinizi giriniz ve Diğer Ayarlar butonuna tıklayınız:

NOT: Bu kısımda belirtilen gelen ve giden sunucu adresi örnektir. E-posta hesabınızın gelen/giden mail sunucu adresini ve diğer bağlantı bilgilerini E-posta Yönetimi sayfanızda görüntüleyebilirsiniz.

 

Adım 6 – SMTP Doğrulama

Giden sunucusu sekmesinde yer alan Giden sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor seçeneğini işaretleyiniz ve Gelişmiş sekmesine tıklayınız:

6outlook2013

 

Adım 7 – Port Ayarları

Gelen ve Giden port değerlerini giriniz, Bu sunucu şifreli bir bağlantı (SSL) gerektirir seçeneğini işaretleyiniz, Tamam butonuna tıklayınız:

7outlook2013

 

Adım 8 – Kurulum İleri

İleri butonuna tıklayınız:

8outlook2013

 

Adım 9 – Hesap Sınama

Hesap ayarlarının sınanacağı bir pencere açılacaktır. Bilgilerin doğru olması durumunda başarılı bir şekilde sonuçlanacaktır. Sınama sonuçlanana kadar bekleyiniz ardından Kapat butonuna tıklayarak pencereyi kapatınız:

9outlook2013

 

Adım 10 – Kurulum Tamamlandı

Son butonuna tıklayınız:

10outlook2013

11outlook2013

 

Outlook Mail Kurulumu Videolu Anlatım