NOT:
Bu dökümantasyon cPanel Linux Hosting ve Plesk Panel 12 Windows Hosting paketlerimiz için geçerlidir. Diğer ürünlerde farklılık arz edebilir.

Bağlantı Bilgilerinizi Görüntüleme

Kullanıcı Paneliniz > Hizmetler > Hizmet Listesi > Yönetim > E-posta Yönetimi” sayfasındaki alt kısımda “E-posta Ayarları”başlığında e-posta bağlantı bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz.
E-posta hesapları oluşturma ve bağlantı bilgilerinizi görüntüleme ile ilgili ayrıntılı bilgi için E-posta Hesapları Oluşturma destek sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

E-Posta Hesabı Oluşturmak ve Bağlantı Bilgilerini Görüntülemek

POP ve IMAP Arasındaki Fark Nedir?

IMAP, E-posta istemicisi ve mail sunucu arasında çift yönlü bir iletişim sağlar. POP3 yönteminde e-posta iletileri sunucudan alınır ve aksi belirtilmediyse iletiler sunucudan kaldırılır. E-posta iletilerinizi birden çok cihaz aracılığı ile gönderiyor, alıyor veya kontrol ediyorsanız hesap kurulumunuzu IMAP olarak gerçekleştirmenizi öneririz. Böylece e-postalarınız tüm cihazlarınız tarafından erişilebilir olacaktır ve yaptığınız değişiklikler eş zamanlı olarak tüm cihazlarda görüntülenebilecektir. Tek cihaz için kurulumlarda ise POP3 kurulumu gerçekleştirmeniz kota yönünden daha avantajlı olacaktır.

Outlook 2013 E-posta Kurulumu – POP3

1. Outlook 2013 programını çalıştırınız. Yeni hesap kurulumu için “İleri” butonuna tıklayınız:

1outlook2013

hr4

2. “Evet” seçeneğini işaretleyiniz ve “İleri” butonuna tıklayınız:

2outlook2013

hr4

3. “Elle kurulum veya ek sunucu türleri” seçeneğini işaretleyiniz ve “İleri” butonuna tıklayınız:

3outlook2013

hr4

4.”POP veya IMAP” seçeneğini işaretleyiniz ve “İleri” butonuna tıklayınız:

4outlook2013

hr4

5. Kullanıcı, Sunucu ve Oturum bilgilerinizi giriniz ve “Diğer Ayarlar” butonuna tıklayınız:

NOT: Bu kısımda belirtilen gelen ve giden sunucu adresi örnektir. E-posta hesabınızın gelen/giden mail sunucu adresini ve diğer bağlantı bilgilerini E-posta Yönetimi sayfanızda görüntüleyebilirsiniz.

hr4

6. Giden sunucusu sekmesinde yer alan “Giden sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor” seçeneğini işaretleyiniz ve “Gelişmiş” sekmesine tıklayınız:

6outlook2013

hr4

7. Gelen ve Giden port değerlerini giriniz, “Bu sunucu şifreli bir bağlantı (SSL) gerektirir” seçeneğini işaretleyiniz, “Tamam” butonuna tıklayınız:

7outlook2013

hr4

8. “İleri” butonuna tıklayınız:

8outlook2013

hr4

9. Hesap ayarlarının sınanacağı bir pencere açılacaktır. Bilgilerin doğru olması durumunda başarılı bir şekilde sonuçlanacaktır. Sınama sonuçlanana kadar bekleyiniz ardından “Kapat” butonuna tıklayarak pencereyi kapatınız:

9outlook2013

hr4

10. “Son” butonuna tıklayınız:

10outlook2013

hr4

11. Kurulum tamamlandı:

11outlook2013

 

Outlook 2013 E-posta Hesabı Kurulumu – IMAP