Bilgilendirme
Bu dökümantasyon cPanel Linux Hosting ve Plesk Panel 12 Windows Hosting paketlerimiz için geçerlidir. Diğer ürünlerde farklılık arz edebilir.

E-posta Adresime Çok Fazla Spam Mail Geliyor, Ne Yapabilirim?

Gelen kutunuza fazla sayıda spam mail alıyor olabilirsiniz. Bu durumda hosting hesabınız için antispam hizmetlerimizden satın alabilir, spam ve virüslü postalara karşı korumanızı %99.8 oranına kadar arttırabilirsiniz.

Hosting hesabınız için antispam siparişinizi oluşturmak için:

Adım 1 – Müşteri Yönetim

Müşteri yönetim panelinize giriş yapınız:

Adım 2 – Hizmet Listesi

Hizmetler > Hizmet Listesi > Yönetim butonuna tıklayınız:

Adım 3 – Genel Bilgiler

Genel Bilgiler sayfasındaki Ek Seçenekler Sekmesine Geçiş Yapınız. Bu sayfada Antispam satırının sonundaki kutucuğu işaretleyerek Yeni Sipariş Oluştur butonuna tıklayınız.

Adım 4 – Müşteri Yönetim

Siparişiniz oluştuğunda Siparişler Sekmesinde ilgili sipariş karşısındaki Şimdi Öde butonunu kullarak ödemenizi yapabilirsiniz.

 

Linux Hosting Paketiniz için Spam Filtreleri Oluşturma

Linux hosting satın alma işlemi yaptığınızda, cPanel kontrol panelinde yer alan filtreleme uygulamalarını kullanarak e-posta filtreleri oluşturabilir veya mevcut spam koruma seçeneklerini daha korumacı şekilde yapılandırabilirsiniz.

cPanel içerisinde yer alan e-posta filtreleme uygulamalarına erişmek için:

Adım 1 – Hizmet Listesi

Müşteri panelinize giriş yapınız, Hizmetler > Hizmet Listesi > Yönetim butonuna tıklayınız:

Adım 2 – cPanel’e Bağlan

cPanel’e Bağlan sekmesine tıklayınız:

Adım 3 – E-Posta Filtreleri

E-posta uygulamalarını Posta başlığı altında görebilirsiniz:

1. BoxTrapper: Beyaz listenizde yer almayan tüm göndericilerin size e-posta göndermeleri üzerine gönderene bir doğrulama e-postası iletir ve doğrulama postasını onaylamasını talep eder.  Onay üzerine gönderdikleri mesajlar gelen kutunuza teslim edilir.

2. Apache SpamAssassin: Gelişmiş bir spam önleme uygulamasıdır. Beyaz ve kara listeler oluşturabilir, spam puanlarını yapılandırabilirsiniz. Daha yüksek spam puanı daha sıkı denetim anlamına gelmektedir.

3. Hesap Seviyesinde Filtreleme: Bu kısımda bir alan adına gelen tüm e-postalar için filtreler oluşturabilir ve düzenleyebilirsiniz.

4. Kullanıcı Seviyesinde Filtreleme: Bu kısımda e-posta hesapları için ayrı ayrı filtreler tanımlayabilirsiniz.

5. E-posta Doğrulama: Bu uygulama e-posta göndericisinin DKIM, SPF vb. kayıtlarını kontrol eder ve gönderilen e-postaların gerçek sahiplerinden, değiştirilmemiş şekilde alındığını doğrular.

 

Windows Hosting Paketiniz için Spam Filtreleri Oluşturma

Windows hosting paketleri ile kullanıma sunulan SmarterMail e-posta uygulaması içerisinde yer alan içerik ve spam filtrelerini yapılandırabilir, daha kişisel bir koruma sahibi olabilirsiniz.

SmarterMail E-posta filtrelerine erişmek için:

Adım 1 – Smartermail E-Posta Girişi

webmail.alanadiniz.com adresi ile webmail arayüzünüze giriş yapınız:

smarter_login

Adım 2 – Filtreleme

Ayarlar > Ayarlarım > Filtreleme başlığına gidiniz:

1. İçerik Filtreleme: Bu seçeneği kullanarak teslim alınan postaları, gönderene, başlığına, içeriğine ve daha birçok kritere göre filtreleyebilirsiniz.

2. Spam Filtreleme: Bu filtreyi varsayılan ayarları ile kullanabilir veya kişiselleştirerek çok daha sıkı şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

smarter_ayarlar