Alan adınız için DNS yönlendirmesi yaptığınızda yönlendirmenizin aktif olması 24 ila 48 saat kadar sürebilmektedir. Bu süre zarfında web sitenizi görüntülemek ve tasarımınızda değişiklikler yapmak için kendi bilgisayarınızda yer alan bir dosya içerisinde ufak bir düzenleme yapmanız yeterli olacaktır.

1. Windows 7 ve 8 işletim sistemleri güvenlik kısıtlamaları nedeniyle orjinal dizin içerisinde düzenleme yapılmasına izin vermemektedir, bu nedenle bilgisayarınızın C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\ klasöründe bulunan Hosts (veya hosts.ics) dosyasını masaüstünüze kopyalayınız:

host_a

hr4

2. Kopyaladığınız Hosts dosyasını Birlikte Aç seçeneğini kullanarak Notepad uygulaması ile açınız:

hosts_b

hr4

3. Dosyanın en alt kısmına IP adresinizi ve internet site adınızı websiteniz.com ve www.websiteniz.com olarak aralarında boşluk ile iki satır halinde ekleyiniz:

host_ani

hr4

4. Linux ve Windows bireysel hosting paketlerinizin IP adreslerini Gelişmiş Yönetim panelinizde görüntüleyebilirsiniz. IP adresinizi görüntülemek için Kullanıcı Paneliniz > Ürün ve Hizmetleriniz > Gelişmiş Yönetim sayfanıza gidiniz:

hr4

5. IP adresinizi ve web sitenizi belirtilen şekilde ekledikten sonra Dosya > Kaydet seçeneği ile kaydediniz. Dosya uzantısının değişmemiş olmasına dikkat ediniz:

hosts_d

hr4

6. Masaüstünüzde düzenlemiş olduğunuz Hosts dosyasını tekrar C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\ klasörüne kopyalayarak yapıştırınız, Hedefteki Dosyayı Değiştir seçeneğini işaretleyerek varolan dosyanın üzerine yazınız:

hosts_e

hr4

7. Web tarayıcınız ile web sitenize bağlanabilirsiniz:

Not: Bağlantı sağlayamıyorsanız Çerezleri ve DNS önbelleğini temizlemeniz veya farklı bir web tarayıcı kullanmanız önerilir.

hosts_f

 

Not: Host dosyasında yapmış olduğunuz değişiklikler sonucu sadece siz sitenize web tarayıcınız aracılığı ile bağlanabilirsiniz. İnternet üzerindeki diğer kullanıcılar DNS yönlendirmesi aktif olana kadar web sitenizi görüntüleyemeyecektir.

DNS ve İsim Sunucusu bilgileri sayfasında Turhost.com DNS adreslerimizi görüntüleyebilirsiniz.

hr4

IP Adresi ile bağlanma:

Linux hosting paketlerinizde yer alan web sitelerinize http://IPADRESINIZ/~ANAFTPKULLANICIADINIZ/   şeklinde bağlanabilirsiniz. Bu şekilde hosts dosyanızı düzenlemenize ve DNS yönlendirmesine gerek olmadan web sitenize direkt olarak bağlantı sağlayabilirsiniz. Ana FTP hesabı kullanıcı adınızı Kullanıcı Paneliniz > Ürün ve Hizmetleriniz > FTP Hesapları sayfasında görüntüleyebilirsiniz:

Örneğin:      http://109.232.216.169/~melihyi8/