Panelinizde yer alan Yeni Hizmet Satın Al bağlantısını kullanarak yeni alan adları, hosting paketleri, dedicated/bulut sunucular, SSL sertifikaları, cPanel, Plesk lisanları vb. birçok hizmeti kolayca satın alabilir, siparişlerinizi oluşturabilirsiniz.

Hosting Nasıl Satın Alınır?

Adım 1 – Müşteri Girişi

Müşteri yönetim panelinize giriş yapınız:

 

Adım 2 – Yeni Hizmet Satın Al

Mağaza> Yeni Hizmet Satın Al sayfasına gidiniz:

 

Adım 3 – Hosting Tercihi

Web Sitemiz üzerinden almak istediğiniz hizmeti seçerek karşısında bulunan
SATIN AL Butonuna tıklayınız.

 

Adım 4 – Alan Adı Sorgulama

Açılan sayfadan Hizmet Alan Adı kısmına Hostinginizde kullanmak istediğiniz
Alan Adını yazarak Domain Sorgula butonuna basınız.

 

Adım 5 – Kaydet ve Kullan

Sorguladığınız domain boşta bir domain ise Kaydet ve Kullan seçeniğini secerek ilerleyiniz.

 

Adım 6 – Transfer & Güncelle

Firmamızda Kayıtlı bir domain ise veya transfer etmeden kullanmak isterseniz
NS Güncelle ve Kullan seçeneğini seçiniz. Bizim firmamızda kayıtlı değil ve firmamıza transfer ederek kullanmak isterseniz Transfer Et ve Kullan seceneğini secerek ilerleyiniz.

 

Adım 7 – Ödeme Döngüsü

Ödeme Döngüsü ve Ayarlanabilir Seçenekler kısmından istediğiniz ek özellikleri secerek Siparişi Tamamla butonuna basınız.

 

 

Adım 8 – Sipariş Oluştur

Açılan sayfada siparişinize eklediğiniz hostinge ait domain adını, yeni sipariş oluşturduğunuz domain adını kontrol ediniz. Kampanyalı sipariş oluşturuyorsanız eğer indiriminiz sepetinize otomatik olarak uygulanacaktır. Tüm kontrolleri sağladıktan sonra Kullanım ve Bildirim Sözleşmesini okudum ve kabul ediyorum seçeneğini işaretleyerek Siparişi Tamamla butonuna tıklayınız.

 

Adım 9 – Fatura Oluşturuldu

Siparişiniz Başarıyla Oluşturuldu uyarısı ile siparişiniz karşınızda belirecektir. Eğer hesabınızda Bakiyeniz var ise Sağ Sütunda bulunan BAKİYENİZ başlığı altından bakiyenizi görüntüleyebilir, istediğiniz tutarı ilgili bölüme yazarak siparişinizde kullanabilirsiniz.

  • Sayfanın alt kısmında bulunanSiparişi Düzenle, Siparişi İptal Et
    ve Belgeyi Şimdi Öde seçeneklerini kullanarak işlem yapabilirsiniz.

 

Adım 10 – Ödemeyi Tamamla

Belgeyi Şimdi Öde Butonuna tıkladığınızda açılan pencerede Kredi Kartı, Garanti Ödeme, Havale / EFT , ATM, Bakiye&Kupon sekmeleri bulunmaktadır.  Yapacağınız ödeme şekline göre bu sekmelerden bilgi alarak işlem yapabilirsiniz.

 

Adım 11 – Hizmetiniz Aktif

Ödemenizi tamamlandığınızda Belgenizin Durumu Ödenmiş olarak değişecek ve Hizmetleriniz Aktif konuma geçecekir. Bulunduğunuz sayfada Anasayfa bağlantısına tıklayarak panelinize veya Hostinginizin üzerine tıklayarak Hosting Panelinize erişim sağlayabilirsiniz.

Not : Ödemeleriniz sorunsuz tamamlandığında hizmetleriniz 3-5 dakika içerisinde aktif konuma geçecektir. Eğer hizmetleriniz aktif konuma geçmez ise Destek Talebi ileterek kontrol edilmesini sağlayabilirsiniz.