Bilgilendirme
Bu dökümantasyon nBayi Hosting ve WHM Reseller Hosting için geçerlidir. Diğer paketler için farklılık gösterebilir.

Sıkça sorulan sorulardan biri olan nBayi ile WHM arasındaki farkları detaylıca anlatmak istiyoruz. Genel olarak sıkça kullanılan WHM bayi paketleri her firmada sunulduğu gibi standart kendi WHM panel özellikleri ile aynıdır. Ancak nBayi paketleri sadece Turhost tarafında bulunan ve Turhost tarafından tasarlanan bir bayi paketidir. Genel olarak özellikleri WHM tarafına göre daha fazla özellik olması ve yapı gereği nBayi paketlerinin oluşumları daha farklıdır.

Burada dikkat etmeniz gereken paketlerin sağladıkları özelliklerdir. Şimdi kısaca bayi paketlerinin sunduğu genel özellikleri tanımlayalım.

nBayi Paketlerinin Genel Özellikleri

1- Lokasyon Tercihi

nBayi paketlerinde oluşturduğunuz paketleri farklı lokasyonlarda konumlandırabilirsiniz. Türkiye, Fransa, Kanada gibi lokasyonlarda hosting paketlerini oluşturabilirsiniz. ( Lokasyon tercihleri sadece Linux hostinglerde yapılabilmektedir. )

2- Hem Linux, Hem de Windows Paketler

Tek bir nBayi paketinde hem Windows hostingler, hem de Linux hostingler oluşturabilirsiniz.

3- Kendi Paketlerinizi Yapılandırın

Oluşturduğunuz her hosting paketinin limitleri ile ilgili düzenleme yapabilir ve kısıtlamalar koyabilirsiniz.

4- Güvenli Platform

nBayi paketlerinde her açtığınız hosting paketi farklı bir sunucuda yer almaktadır. Bu şekilde sitelerin kendi aralarında bağı olmayacağı için herhangi bir sitenizin zarar görme anında diğer hostingler etkilenmeyecektir.

5- Tek Reseller, Farklı Sunucular

Satın aldığınız nBayi paketinde oluşturduğunuz hostingler farklı sunucularda açılarak performans açısından fayda sağlamaktadır. Tek bir reseller üzerinden oluşturulan tüm paketleri yönetebilirsiniz.

6- Alt Kullanıcı Yetkilendirme

Oluşturduğunuz hosting paketlerine müşterilerinizi tanımlayarak yönetim panellerine girmelerine imkan sağlayabilirsiniz.

7- Her Pakete Yönetim Paneli

Oluşturulan her paketin kendine ait özel hosting yönetim paneli bulunmaktadır. cPanel’e veya Plesk panele girmeden birçok işlevi yapabildiğiniz yönetim paneli, her pakette geçerlidir.

8- Tamamen SSD Disk Yapısı

Tüm sunucularımız SSD disk altyapısına sahiptir. Bu nedenle oluşturduğunuz her pakette SSD disk altyapısına sahip olmaktadır.

9- DNS Yönetimi

Özel name server özelliğini kullanabilir ve oluşturulan paketlerin DNS yönetimlerinde düzenlemeler yapabilirsiniz.

 

WHM Bayi Paketlerinin Genel Özellikleri

1- Hosting Paketi Oluşturma

WHM panel ile hosting abonelikleri açarak hosting oluşturabilirsiniz.

2- Paket oluşturma ve Düzenleme

Hosting paketlerini oluşturmak için bir paket oluşturup ardından hosting paketlerine atama yapabilirsiniz.

3- DNS Düzenleme

Özel name server veya diğer DNS kayıtlarının hepsini düzenleyebilir,ekleyebilir veya sıfırlayabilirsiniz.

4- Hesapları listeleme ve cPanel Giriş Yapabilme

WHM’de List account ile kolayca aktif hostingleri görüntüleyebilir ve cPanel yönetimine kolayca giriş yapabilirsiniz.

Bayi Paketlerinin WHM ile Arasındaki Fark Nedir?

nBayi paketleri Turhost yazılım ekibi tarafından geliştirilen özel reseller hosting yönetim sistemidir. nBayi reseller hizmetinde işletim sisteminden bağımsız olarak Linux veya Windows paketleri oluşturmanız mümkündür. Ayrıca özel geliştirmeler sayesinde tüm hosting paketleriniz için alt kullanıcı atayabilir ve müşterilerinize yönetim paneli imkanı sunabilirsiniz.

WHM reseller paketleri ise bilinen adıyla WHM / cPanel reseller paketleridir ve Linux tabanlı klasikleşmiş reseller hosting hizmetidir. Dünyaca bilinen WHM ve cPanel kontrol panellerini kullanmak isteyen profesyoneller için sunulmaktadır.

Bu paketler arasında hangisini almanız gerektiğine eğer karar veremediyseniz sizlere yardımcı olmak adına öneride bulunmak isteriz. Eğer daha önce WHM panel kullanmadıysanız ve ilk defa satın alacaksanız eğer nBayi paketlerini tercih etmenizi öneririz. Kullanım açısından WHM panele göre daha kolay olay nBayi paketleri, ilk deneyimlerinizi olumlu etkileyecektir.

WHM kullanıcıları denemek amaçlı nBayi paketlerini denediklerinde devamlı olarak kullanım sağlıyorlar. Hem kullanım açısından basitliği ile zaman kaybına sebep olmazken, hemde bağımsız işletim sistemleri ile tüm işlerini tek bir reseller paketinden halledebiliyorlar.

Reseller hosting paketlerimizi incelemek için tıklayınız