Web Sitesi Neden Görüntülenmez?

İnternet sitenizi birçok farklı nedenden dolayı görüntüleyemiyor olabilirsiniz:

1- Hosting aldım ama giriş yapamıyorum

  • Alan adları yeni kayıt edilmeleri halinde, DNS sistemine kayıt olması ve etkinleşmesi 1 saat veya bazı durumlarda 24 saate kadar sürebilmektedir, bu süre zarfında etkin durumda olmayan alan adlarına bağlantı sağlanamaz:Alan adınız etkinleşene kadar web hosting hesabınıza ve web sitenize farklı yöntemlerle bağlanabilir, dosyalarınızı ve tasarımınızı yükleyebilirsiniz, ayrıntılı bilgi için buraya tıklayınız.

 

2- Alan adı süresi sona ermiş olabilir

 

3- Hosting askıya alınmış olabilir

  • Hosting aboneliğiniz sona ermiş olabilir. Müşteri panelinizden hosting paketinizin ve hizmetlerinizin durumunu kontrol edebilirsiniz. Teknik bir  sorun yaşıyor olmanız durumunda destek talebinizi iletmeniz gerekecektir.

 

4- Name Server adresleri yanlış olabilir

  • İsim sunucularımız cpns1.turhost.com ve cpns2.turhost.com adresleridir. Alan adınızı kayıt ettiğiniz firmanın yönetim paneline giriş yapınız ve isim sunucularınızı hosting paketinizi satın aldığınız firmanın isim sunucuları ile değiştiriniz. whois.icann.org ve whois.sc benzeri WHOIS sorgu sayflarında alan adlarının isim sunucularını hızlı bir şekilde kontrol edebilirsiniz.

Bilgilendirme
Tüm bunların haricinde hizmetlerinizde teknik bir sorun yaşandığını düşünüyorsanız müşteri panelinizden destek taleplerinizi iletebilirsiniz.