NOT:Bu dökümantasyon cPanel Linux Hosting ve WordPress Hosting paketlerimiz için geçerlidir. Diğer ürünlerde farklılık arz edebilir.

Hosting paketlerinde aktif olan WordPress Yönetimi sayfası ile birlikte admin paneline giriş yapmadan otomatik olarak eklentilerinizi güncelleyebilir, yeni bir eklenti kurulumu yapabilir veya istediğiniz eklentiyi kaldırabilirsiniz.

Dikkat!
Bu adımları gerçekleştirebilmek için WordPress uygulamasını “WordPress Yönetimi” üzerinden veya “cPanel” üzerinden kurmuş olmanız gerekmektedir. Aksi halde bu panelde kullanım sağlamanız mümkün olmayacaktır.

WordPress Yönetimi / Eklenti Kurulumu Nasıl Yapılır?

1 Müşteri paneline giriş yapınız ve üst menüden “Hizmetler > Hizmet Listesi” sekmesinden WordPress Hosting paketinin yönetim paneline giriş yapınız.

2 WordPress Hosting yönetim panelinde sol menüde bulunan “WordPress Yönetimi” kısmına tıklayınız.

3 Kurulumu tamamlanan ve işlem yapmak istediğiniz sitenin sağ tarafında bulunan “Düzenle” butonuna tıklayınız.

4 Açılan sayfa aşağıda bulunan “Eklentiler” sekmesinin altında bulunan kutucuğa istediğiniz eklentinin adını yazınız. Arama yaptığınız eklentiye tıklayarak otomatik olarak kurulum yapılmasını sağlayabilirsiniz.

5 Kurulum işlemleri için bir kaç dakika bekledikten sonra sayfanız otomatik olarak yenilenecektir. Eklenti kurulumu sonrası aktifleştirmek için eklentinin sağ tarafında bulunan “Aktifleştir” butonuna tıklayarak eklentiyi aktif edebilirsiniz.