Bilgilendirme
Bu dökümantasyon cPanel Linux Hosting ve WordPress Hosting paketlerimiz için geçerlidir. Diğer ürünlerde farklılık arz edebilir.

Otomatik olarak tema kurulumlarını yapabilir veya tema güncellemelerini gerçekleştirebilirsiniz. WordPress yönetim paneline girmeden sadece müşteri paneli ile birlikte bu kurulumları kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Otomatik tema kurulumu için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Dikkat!
Bu adımları gerçekleştirebilmek için WordPress uygulamasını “WordPress Yönetimi” üzerinden veya “cPanel” üzerinden kurmuş olmanız gerekmektedir. Aksi halde bu panelde kullanım sağlamanız mümkün olmayacaktır.

WordPress Yönetimi / Tema Kurulumu Nasıl Yapılır?

Adım 1 – Hizmet Listesi

Müşteri paneline giriş yapınız ve üst menüden Hizmetler > Hizmet Listesi sekmesinden WordPress Hosting paketinin yönetim paneline giriş yapınız.

Adım 2 – WordPress Yönetimi

WordPress Hosting yönetim panelinde sol menüde bulunan WordPress Yönetimi” kısmına tıklayınız.

Adım 3 – Düzenle

Kurulumu tamamlanan ve işlem yapmak istediğiniz sitenin sağ tarafında bulunan
Düzenle butonuna tıklayınız.

Adım 4 – Temalar

Açılan sayfa aşağıda bulunan Temalar sekmesinin altında bulunan kutucuğa istediğiniz temanın adını yazınız. Arama yaptığınız temaya tıklayarak otomatik olarak kurulum yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Adım 5 – Tema Kur & Aktifleştir

Kurulum işlemleri için bir kaç dakika bekledikten sonra sayfanız otomatik olarak yenilenecektir. Tema kurulumu sonrası aktifleştirmek için temanın sağ tarafında bulunan Aktifleştir butonuna tıklayarak eklentiyi aktif edebilirsiniz.