WordPress, dünyada en çok tercih edilen açık kaynak kodlu web sitesi uygulamasıdır. Yapılan araştırmalara göre dünyada, yayında olan web sitelerin yaklaşık %60’ı WordPress alt yapısı ile yayınlanmaktadır. WordPress, sunmuş olduğu binlerce tema seçeneği ile her türlü içeriğe sahip web siteleri için altefnatifler sunmaktadır.

Blog sitesi, haber, kurumsal firma siteler, e-ticaret, CV, biyografi, moda, yemek, seyahat, teknoloji, spor ya da sanat… İlgi alanınız ne olursa olsun WordPress ile projenizi en iyi yansıtan temayı kurabilirsiniz.

WordPress teması kurmak oldukça basit bir işlemdir. Yapmanız gereken WordPress yönetim paneline girmeniz ve aşağıdaki işlemleri sırasıyla yapmanız. Bir dakika içinde, sizi en iyi yansıtan temayı kurabilir, sitenizi yayınlanmaya hazır hale getirebilirsiniz.

Bilgilendirme: Anlatımda ki tema test olarak kurulmuştur.

Otomatik WordPress Tema Kurmak

1- WordPress yönetim panelinize giriş yapınız. Sol menüde bulunan “Görünüm” Butonunun üstüne geliniz. Sağ tarafa açılacak olan alt sekmede “Temalar” butonuna tıklayınız.

2- Açılan sayfada sunucu da kurulu olan temalar sıralanır. Sol üst tarafta bulunan “Yeni Ekle” butonuna tıklayınız.

3- Sağ üst tarafta arama bölümü mevcut, buraya tema ismini yazınız (Örnek : Hestia). Daha sonra alt tarafta otomatik olarak tema görünecektir, üstüne gelip “KUR” butonuna basınız.

4- Tema kurulum işlemi tamamlandıktan sonra “Etkinleştir” butonuna tıklayınız ve kurulumu tamamlayınız.

Tema kurulumu tamamladıktan sonra, web sitenizin içeriğini oluşturabilir, WordPress eklentileri ile sitenize farklı özellikler katabilirsiniz.

WordPress Hosting paketlerimiz ile hayalinizdeki web sitesini kurabilirsiniz.

Duyuru : Turhost.com Olarak Tasarım Ve Yazılım Desteğimiz Bulunmamaktadır. Bilgilendirme Amaçlı Hazırlanmıştır