Eposta gönderiminizi farklı bir sunucu üzerinden yapacaksanız, dış SMTP erişiminin açılması için destek talebi oluşturmanızı rica ederiz.

WordPress web sitenize SMTP Mail Kurulumu yapmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

WordPress SMTP Kurulumu

WordPress SMTP Mail ayarları ve  kurulum işlemi 5 adımda yaklaşık tamamlanabilir. Takıldığınız noktalarda destek ekibimizden yardım almayı unutmayınız!

Adım 1 – WP SMTP Eklenti Kurulumu

WordPress admin panelinize giriş yapınız. ( siteadi.com/wp-admin.php). Yönetim panelindeki sol menü de bulunan Eklentiler > Yeni Ekle sekmesine tıklayınız.

Sağ tarafta üst tarafta arama bölümüne WP SMTP Mail yazarak devam ediniz. Alt tarafta çıkacak olan eklentilerden seçili olanı yükleyiniz. (Eklenti yüklerken, güncellenme süresi, kurulum sayısı, ranking değeri ve tema sürümünüze uyumluluğuna dikkat ediniz.)

Adım 2 – Yükle ve Aktifleştir

Hemen Yükle diyerek kurulum işlemini başlatınız ve daha sonra Etkinleştir butonu aktif olacaktır. Aktifleştirdikten sonra Yüklü Eklentiler sayfasına yönlendirileceksiniz. WP Mail SMTP eklentisinin altındaki Settings sekmesine tıklayınız.

Adım 3 – E-posta Ayarları

Eklentinin ayarlar bölümünde ilk olarak üstteki E-Posta ve Giden Mail Adı kutucuklarını doldurunuz.

Adım 4 – Posta Tercihi

Eğer mail eklentisini PHP olarak kullanmak isterseniz default ayarlar ile kullanabilirsiniz. Gmail ayarları için Gmail kutucuğuna tıklayınız.

Adım 5 – SMTP Bilgileri

Kırmızı işaretli alanları Gmail’den alacağınız bilgiler ile doldurup aktifleştirebilirsiniz.

SMTP olarak kullanmak isterseniz SMTP kutucuğunu işaretleyiniz. Gerekli SMTP ayarlarını müşteri panelinize giriş yaparak hosting yönetim panelinizde bulunan “E-Posta Yönetimi” seçeneğinin alt kategorisi olan “E-Posta Ayarları” sayfasından öğrenebilirsiniz.

Bilgilendirme
Turhost olarak tasarım ve yazılım desteğimiz bulunmamaktadır. Yazılarımız bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Turhost yazılarda belirtilen plugin, tema vb eklentiler için herhangi bir güvence sağlamamaktadır. Sorumluluk kullanıcıya aittir. Kullanmadan önce mutlaka yedeklerinizi almanızı öneririz.

Eposta gönderiminizi farklı bir sunucu üzerinden yapacaksanız, dış SMTP erişiminin açılması için destek talebi oluşturmanızı rica ederiz.