WordPress web sitenize SMTP Mail Kurulumu yapmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

1- WordPress admin panelinize giriş yapınız. ( siteadi.com/wp-admin.php)

2- Yönetim panelindeki sol menü de bulunan “Eklentiler > Yeni Ekle” sekmesine tıklayınız.

3- Sağ tarafta üst tarafta arama bölümüne “WP SMTP Mail” yazarak devam ediniz. Alt tarafta çıkacak olan eklentilerden seçili olanı yükleyiniz. (Eklenti yüklerken, güncellenme süresi, kurulum sayısı, ranking değeri ve tema sürümünüze uyumluluğuna dikkat ediniz.)

4- “Hemen Yükle” diyerek kurulum işlemini başlatınız ve daha sonra “Etkinleştir” butonu aktif olacaktır. Aktifleştirdikten sonra “Yüklü Eklentiler” sayfasına yönlendirileceksiniz. “WP Mail SMTP” eklentisinin altındaki “Settings” sekmesine tıklayınız.

5- Eklentinin ayarlar bölümünde ilk olarak üstteki “E-Posta” ve “Giden Mail Adı” kutucuklarını doldurunuz.

6- Eğer mail eklentisini PHP olarak kullanmak isterseniz default ayarlar ile kullanabilirsiniz. Gmail ayarları için Gmail kutucuğuna tıklayınız.

7- Kırmızı işaretli alanları Gmail’den alacağınız bilgiler ile doldurup aktifleştirebilirsiniz.

8- SMTP olarak kullanmak isterseniz SMTP kutucuğunu işaretleyiniz. Gerekli SMTP ayarlarını müşteri panelinize giriş yaparak hosting yönetim panelinizde bulunan “E-Posta Yönetimi” seçeneğinin alt kategorisi olan “E-Posta Ayarları” sayfasından öğrenebilirsiniz.

Not: Turhost olarak tasarım ve yazılım desteğimiz bulunmamaktadır. Yazılarımız bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Turhost yazılarda belirtilen plugin, tema vb eklentiler için herhangi bir güvence sağlamamaktadır. Sorumluluk kullanıcıya aittir. Kullanmadan önce mutlaka yedeklerinizi almanızı öneririz.