E-posta adreslerimize yabancı adreslerden spam içerikli mailler gelebilir. Bu mailler spam filtresine takılmadan gelen kutusuna ulaşarak sizleri yönlendirmeye çalışabilir.

Genel olarak e-posta bilgilerini çalmak ve reklam amaçlı gönderilen veri çalmaya odaklı spam mailler gün boyunca gelmektedir. Bunların çoğu spam filtresine takılırken, bir kısmı normal mail gibi ulaşabiliyor.

Bu tip durumlarda devamlı spam mail gönderen adresleri Smarter Mail arayüzünde kolayca engellemeniz mümkündür. Bu işlemleri aşağıdaki adımları uygulayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Bilgilendirme:
Bu işlemleri yapmanız durumunda, engellediğiniz adresten gelen mailler size ulaşmayacak ve tamamen silinecektir. Belirtmek isteriz ki ulaşan mail direk silineceği için geri getirilmesi mümkün olmayacaktır.

Adım 1 – E-Posta Girişi

E-posta adresinize smarter mail ara yüzünden giriş yapınız.

Adım 2 – Ayarlar

Açılan smarter mail arayüzünde üst kısımda bulunan Ayarlar sekmesine tıklayınız.

Adım 3 – Spam Filtreleme

Ayarlar ekranında sol menüden Spam Filtreleme seçeneğine tıklayınız.

Adım 4 – Engellenen Göndericiler

Filtreleme ekranında sağ alt kutucukta bulunan Engellenen Göndericiler başlığı altından Engellenen Göndericiler seçeneğinin yanında ki kalem işaretine tıklayınız.

Adım 5 – E-Posta Ekle

Engellemek istediğiniz e-posta adreslerini alt alta yazınız.

Adım 6 – Eylem Seçimi

Tamam butonuna bastıktan sonra engellenecek kullanıcılar için eylem seçiniz. Burada tamamen engellemek için Sil seçeneğini işaretleyebilirsiniz.

Adım 7 – İşlemi Kayıt Et

E-posta adresini ekledikten ve eylem seçimi yaptıktan sonra sol üst köşeden Kaydet butonu ile ayarlarınızı kayıt ediniz.