Directadmin panelde e-posta oluşturmak isterseniz eğer bu dökümanımızdaki adımları takip edebilirsiniz. Bu dökümanımızda e-posta oluşturma ve oluşturulan e-posta adreslerinde düzenleme yapabilirsiniz. Bu döküman sadece directadmin yönetim panelleri için geçerlidir.

DirectAdmin Nedir?

DirectAdmin, web hosting hizmetleri için geliştirilmiş profesyonel bir kontrol panelidir. Bir web sitesinin yönetimi, sunucu yönetimi, e-posta hesapları, DNS yönetimi gibi birçok hosting işlemini kolaylaştıran bir arayüz sunar. DirectAdmin, kullanıcı dostu bir yapıya sahip olup, müşterilerin web hosting hizmetlerini etkili bir şekilde yönetmelerine olanak tanır.

DirectAdmin, hem web hosting sağlayıcıları hem de müşterileri için bir dizi avantaj sunar. Bu kontrol paneli, kullanıcıların web sitelerini hızlı bir şekilde yönetmelerini, dosya yüklemelerini gerçekleştirmelerini, veritabanlarını oluşturup yönetmelerini sağlar. Ayrıca, e-posta hesapları oluşturma ve yönetme, FTP erişimi, veri yedekleme gibi önemli özelliklere de sahiptir.

DirectAdmin E-Posta Nasıl Oluşturulur?

Adım 1 – E-Posta Yönetimi

Directadmin yönetimine giriş yaptıktan sonra E-posta Hesapları kategorisine tıklayınız ve altına açılan E-Posta Hesapları sekmesine tıklayınız.

Adım 2 – E-Posta Hesapları

E-posta hesapları sayfasında sağ bölümde bulunan İşlemler başlığı altında ki E-Posta Hesabı Ekle butonuna tıklayınız.

Adım 3 – E-Posta Hesabı Ekle

Oluşturmak istediğiniz e-posta bilgilerini giriniz ve E-Posta Hesabı Ekle butonuna tıklayınız. Ardından e-posta oluşturulmuş olacaktır ve karşınıza bağlantı bilgilerinin bulunduğu kutucuk gelecektir.

Adım 4 – E-Posta Bilgilerini Düzenleme

E-posta hesapları sayfasında kullanıcıların sağ tarafında bulunan artı işaretine tıklayınız. Açılan kutucukta Parolayı / kullanıcı adını ve sınırları değiştir seçeneğine tıklayınız ve açılan ekranda e-posta adreslerinin bilgilerini güncelleyebilirsiniz.