DKIM (DomainKeys Identified Mail), e-posta gönderiminde kimlik doğrulamasını sağlayan bir teknolojidir. DKIM, gönderilen e-postanın güvenilirliğini artırır ve alıcıya e-postanın gerçekten belirtilen alan adından geldiğini doğrulama imkanı sağlar.

DKIM, bir alan adı sahibinin e-posta sunucusunun gönderdiği her e-postayı dijital olarak imzalar. Bu dijital imza, e-postanın alıcının e-posta sunucusunda doğrulanmasını sağlar. Alıcı sunucu, DKIM imzasını kontrol ederek e-postanın orijinalliğini ve bütünlüğünü doğrular. Böylece, e-posta gönderenin gerçekten o alan adından gönderdiğini ve içeriğin herhangi bir değişikliğe uğramadığını tespit edebilir.

DKIM kaydı, alan adı sahibi tarafından DNS (Domain Name System) ayarlarında yapılan bir kayıttır. Bu kayıt, e-posta sunucusunun e-postalarını doğrulama için kullanılan DKIM imzalarını içerir. Alıcı sunucular, gönderilen e-postayı alırken DKIM kaydını kontrol eder ve geçerli bir imza varsa e-postanın güvenilir olduğunu kabul eder.

DirectAdmin’de DKIM Kaydı Nasıl Aktif Edilir?

Adım 1 – E-posta Hesapları

Directadmin yönetimine giriş yaptıktan sonra E-posta Hesapları kategorisine tıklayınız ve altına açılan E-Posta Hesapları sekmesine tıklayınız.

Adım 2 – DKIM Kaydı

E-posta hesapları sayfasında sağ bölümde bulunan İşlemler başlığı altında ki DKIM Kullanılsın butonuna tıklayınız. Ardından sayfa otomatik yenilenecek ve otomatik olarak DKIM dns kaydı aktif olacaktır.