Bu dökümanımız sunucu yönetiminde DirectAdmin yöneticileri için geçerlidir. Bu işlemleri takip etmek için DirectAdmin yöneticisi olarak giriş yapmanız gerekmektedir.

DirectAdmin Nedir?

DirectAdmin, web hosting hizmetleri için geliştirilmiş profesyonel bir kontrol panelidir. Bir web sitesinin yönetimi, sunucu yönetimi, e-posta hesapları, DNS yönetimi gibi birçok hosting işlemini kolaylaştıran bir arayüz sunar. DirectAdmin, kullanıcı dostu bir yapıya sahip olup, müşterilerin web hosting hizmetlerini etkili bir şekilde yönetmelerine olanak tanır.

DirectAdmin, hem web hosting sağlayıcıları hem de müşterileri için bir dizi avantaj sunar. Bu kontrol paneli, kullanıcıların web sitelerini hızlı bir şekilde yönetmelerini, dosya yüklemelerini gerçekleştirmelerini, veritabanlarını oluşturup yönetmelerini sağlar. Ayrıca, e-posta hesapları oluşturma ve yönetme, FTP erişimi, veri yedekleme gibi önemli özelliklere de sahiptir.

FTP & DirectAdmin Şifre Değişikliği / Yönetim

Adım 1 – Kullanıcılar

İşlem yapılacak kullanıcıya ulaşmak için Directadmin sunucu yönetim panelinize ilk giriş yaptığınızda açılan Kullanıcılar tablosundan Tümünü Görüntüle butonundan veya sağ üst taraftaki arama kutusuna işlem yapmak istediğiniz domain adını yazarak ulaşabilirsiniz.

Adım 2 – Kullanıcı Bilgi Düzenleme

Kullanıcılar sayfasında işlem yapmak istediğiniz kullanıcı adına tıklayınız ve düzenleme ekranına ilerleyiniz.

Adım 3 – Kullanışlı Bağlantılar

Sağ blokta bulunan Kullanışlı Bağlantılar başlığı altında Parolayı Değiştir butonuna tıklayınız.

Adım 4 – Şifre Değişikliği

Bu alanda seçtiğiniz kullanıcı için tanımlayacağınız şifre, FTP bilgilerini ve directadmin hosting paneline giriş şifresini güncelleyecektir. Yeni bir parola belirledikten sonra Kaydet butonuna tıklayınız.