NOT:Bu dökümantasyon Kurumsal Mail Hosting ve Smarter Mail Alt Yapısına Sahip paketlerimiz için geçerlidir. Diğer ürünlerde farklılık arz edebilir.

Bir çok özelliği içerisinde barındıran smarter mail arayüzü ile farklı firmada bulunan maillerinizi kolayca taşıyabilirsiniz. Sadece farklı firmalardan değil gmail adreslerinden de maillerinizi taşıyabilirsiniz. Gelişmiş kural yönetimi ile maillerinizi daha sağlıklı inceleyebilir, her yerden istediğiniz cihazdan bağlanabili

Smarter mail alt yapısında taşıma işlemlerinizi gerçekleştirmeden önce e-posta hesaplarınızı oluşturmanız gerekmektedir. E-posta hesaplarınızı açtıktan sonra aşağıdaki adımları takip ederek taşıma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kurumsal Mail E-Posta Hesabı Oluşturma

Kurumsal Mail Hosting İle E-Posta Nasıl Oluşturulur?


Smarter Mail Taşıma Nasıl Yapılır?

1- Kurumsal Mail Hosting yönetim paneline giriş yapınız.

2- Sol taraftan Tanımlamalar sekmesine giriş yapınız ve orada ki webmail Adres satırına tıklayınız.

3- Açılan smarter mail giriş ekranında oluşturduğunuz maillerden taşımak istediklerinize giriş sağlayıp gerçekleştirmelisiniz. Taşıma işlemini yapacağınız mail adresi ile giriş yapınız.

4- Smarter arayüzünde üst sütunda bulunan Ayarlar kısmına giriş yapınız.

5- Sol menüden Bağlantı sekmesine tıklayınız ve ardından sağ tarafta açılacak sayfadan Posta Kutusu Taşıma seçeneğine tıklayınız.

6- Açılan ekranda aşağıdan Diğer seçeneğine tıklayınız.

7- Taşıma işlemleri için istenen bilgileri aşağıdaki gibi doldurunuz ve ardından Başlat butonuna tıklayınız.

Tip : IMAP
Sunucu Adresi : Diğer firmadaki sunucu ip adresiniz yazmalısınız  ( Ek olarak mail.siteadi.com  olarakta giriş yapabilirsiniz.)
Port :143 olarak kalanacaktır.
Kullanıcı Adı : Mail adresinizin tamamını girmeniz gerekmektedir
Şifre : Eski sifrenizi girmeniz gerekmektedir.

8- Başla tuşuna bastığınızda otomatik olarak işlemler başlıyor olacaktır. Tamamlanmasını aynı ekrandan takip edebilirsiniz.