NOT:
Bu dökümantasyon cPanel Linux Hosting ve Plesk Panel 12 Windows Hosting paketlerimiz için geçerlidir. Diğer ürünlerde farklılık arz edebilir.

E-posta Grupları Nedir?

E-posta grupları, içerisinde birçok e-posta adresi içeren bir e-posta adresidir. Bir gruba gönderilen e-posta iletisi e-posta grubunda yer alan tüm abonelere iletilir. Böylece kurum çalışanlarına veya özel bir departmana hızlı ve kolay şekilde toplu mail gönderimi sağlanabilir.

cPanel’de E-posta Grupları Oluşturma

Linux hosting paketleri ile kullanıma sunulan cPanel kontrol paneliniz aracılığı ile E-posta Grupları oluşturmak için:

1. Müşteri Yönetim panelinize giriş yapınız:

hr3

2. Hizmetler > Hizmet Listesi > Yönetim butonuna tıklayınız:

hr3

3. cPanel’e Bağlan butonuna tıklayınız:

hr3

4. E-posta Hesapları kısmından E-posta grubu için bir e-posta adresi oluşturunuz, ardından E-Posta Filtreleme sayfasına gidiniz:

hr3

5.  E-posta grubu için oluşturduğunuz hesabın satırında yer alan “Filtreleri Yönet” bağlantısına tıklayınız:

hr3

6. “Yeni Bir Filtre Oluştur” butonuna tıklayınız. Filtre adını giriniz, Kural kısmını “Alıcı > İçerir > E-posta grubu adresi” şeklinde düzenleyiniz, Eylemler kısmını “E-posta Yeniden Yönlendir > E-posta grubu abone eposta adresi” şeklinde belirtiniz. Sağ kısımda yer alan [+]  kutucuklarına tıklayarak daha fazla alıcı ekleyebilirsiniz. Ardından “Oluştur” butonuna tıklayınız. E-posta grubu eklenecektir:

hr3

Windows Hosting E-posta Grupları Oluşturma

Windows hosting e-posta hizmetinizde e-posta grupları oluşturmak için:

1. Müşteri Yönetim Paneline giriş yapınız:

hr3

2. Hizmetler -> Hizmet Listesi butonuna tıklayarak işlem yapmak istediğiniz hostinginizin karşısında yazan Yönetim butonuna tıklayınız:

hr3

3. E-posta Yönetimi sekmesine tıklayınız. Orta kısımdan Gruplar sekmesine geciş yapınız. Grup Adı nı yazıp E posta adreslerini seçerek Yeni Grup Oluştur butonuna tıklayınız. Bu bölümden E posta Guplarınızı oluşturabilisiniz.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir