SSL (Secure Socket Layer), web sitelerinin güvenli bir şekilde veri iletişimi yapmasını sağlayan bir teknolojidir. DirectAdmin kontrol paneli üzerinden SSL sertifikasını sitenize kurarak, kullanıcıların kişisel bilgilerini şifreleyebilir ve güvenli bir ortam sağlayabilirsiniz. SSL kurulumunu gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

CSR Kodu Nasıl Oluşturulur?

Adım 1 – DirectAdmin Yönetim

Sol menüde bulunan Hesap Yönetimi kategorisine tıklayınız. Ardından açılan alt menülerden SSL Sertifikaları seçeneğine tıklayınız.

Adım 2 – CSR Bilgileri

Sertifika İsteği Gönderilsin seçeneğini seçerek görseldeki gibi CSR bilgilerini tanımlayınız ve Kaydet butonuna tıklayınız.

Adım 3 – CSR Kodu Oluşturuldu

Açılan ekranda SSL sertifikası CSR kodunu görebilirsiniz. SSL satın alımı yaparken CSR kodunu kurulum sağlayan ekibe gönderdiğinizde size imzalı oluşturulmuş SSL sertifikası tanımlayacaktır. Bu seçeneği kullanmak için imzalanmış sertifikayı “Hazır bir sertifika anahtarı yapıştıracağım” sekmesine yapıştırıp Kaydet butonuna tıklayınız.

CSR ile birlikte tanımlanan “RSA PRIVATE KEY” anahtarını kopyalayıp yedeklediğinizden emin olun. Bu bilgi sertifikayı yüklemek için gereklidir. Private Key koduna “Hazır bir sertifika anahtarı yapıştıracağım” sayfasından ulaşabilirsiniz.

SSL Kurulum Adımları

Adım 1 – SSL Satın Alım

SSL satın alımını sağlarken yukarıdaki adımlarda oluşturulan CSR kodunu iletmeniz ve gerekli DCV onaylamalarını tamamladıktan sonra firmadan SSL dosyalarını talep edebilirsiniz.

Adım 2 – CRT Kodu

Dosyaları aldıktan sonra CRT uzantılı dosyayı notepadd veya metin belgesinde açarak içerisindeki SHA kodunu kopyalayınız. Kopyaladığınız kodu directadmin’de SSL sertifikaları bölümünde bulunan Hazır bir sertifika anahtarı yapıştıracağım seçeneğine ekleyiniz.

Adım 3 – Kurulum Tamamlandı

CRT kodunu ekleyip Kaydet butonuna tıkladıktan sonra SSL kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.