NOT:
Bu dökümantasyon cPanel Linux Hosting ve Plesk Panel 12 Windows Hosting paketlerimiz için geçerlidir. Diğer ürünlerde farklılık arz edebilir.

Gelişmiş yönetim paneliniz aracılığı ile alan adlarınız için özel isim sunucuları tanımlayabilirsiniz. Aşağıdaki adımları izleyerek özel isim sunucularınızı oluşturabilirsiniz:

1. Müşteri Panelinize giriş yapınız ve işlem yapmak istediğiniz domainin karşısında bulunan Yönetim butonuna tıklayınız:

hr3

2. Özel İsim Sunucuları sekmesine geçiş yapınız:

hr4

Not: Özel isim sunucularınızı domainleriniz için kullanabilmeniz için “ns1” ve “ns2”  şeklinde kayıt etmeniz ve IP adresi olarak aşağıdaki IP adreslerini belirtmeniz gerekmektedir, örneğin:

ns1.sunucu-alan-adiniz.com – 37.230.110.110
ns2.sunucu-alan-adiniz.com – 37.230.111.111

Not: Sadece Alan Adı İsim Sunucularınızı değiştirmek istiyorsanız İsim Sunucuları sayfasına gidiniz. Bu durumda özel isim sunucusu oluşturmanız gerekmemektedir.

Özel İsim Sunucusu oluşturduktan sonra Hostinginiz üzerinden DNS Ayarlarınızı güncellemeniz gerekmektedir.

3. Ana Sayfa butonuna tıklayarak müşteri ana panelinize dönünüz. Hizmetleriniz > Hizmet Listesi > Yönetim > DNS Yönetimi sayfasına gidiniz:

hr4

4. ns1 ve ns2  A kayıtlarını 37.230.110.110,  37.230.111.111 olarak güncelleyiniz veya kayıtlar yok ise alt kısıma ilgili kayıtları girerek Yeni DNS Kaydı Ekle butonundan kayıtları ekleyiniz.

5. DNS değişiklikleri gün içerisinde etkinleşecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir