Outlook Kurulumu – POP3

1. Outlook ilk kurulumunda bir sihirbaz penceresi görüntüleyecektir. Mevcut hesaplarınıza ek hesaplar eklemek için Outlook 2010 ve 2013 ana penceresindeki Dosya > Yeni Hesap Ekle bağlantısını kullanabilirsiniz. İlk kurulum penceresinde Profil Adı nı yazarak “Tamam” butonuna tıklayınız:

hr4

2. “Elle Kurulum veya Ek Sunucu Türleri” seçeneğini işaretleyiniz ve “İleri” butonuna tıklayınız:

hr4

3. POP veya IMAP” seçeneğini işaretleyiniz ve “İleri” butonuna tıklayınız:

hr4

4. Kullanıcı adınız olarak tam eposta adresinizi giriniz. Hesap türünü POP3olarak seçiniz. Gelen/Giden posta sunucusu olarak imap.ofis.net adresini belirtiniz. “Güvenli Parola Kimlik Doğrulaması (SPA) kullanarak oturum açılsın” seceneğini işaretleyiniz. “Diğer Ayarlar” butonuna tıklayınız:

hr4

5.  “Giden Sunucusu” sekmesine tıklayınız ve “Giden sunucun (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor” ile “Gelen posta sunucum ile aynı ad ayarlarını kullan” seçeneğini işaretleyiniz:

hr4

7. “Gelişmiş” sekmesine tıklayınız ve ayarları şu şekilde düzenledikten sonra Tamam butonuna tıklayarak pencereyi kapatınız:

Gelen sunucusu (POP3): 995
Aşağıdaki şifreli bağlantı türünü kullan: SSL
Giden Sunucusu (SMTP): 587
Aşağıdaki şifreli bağlantı türünü kullan: TLS

hr4

8.  İleri butonuna tıklayınız. Hesap ayarlarınızın sınanacağı bir pencere görüntülenecektir. Test tamamlandığında Kapat butonuna tıklayarak pencereyi kapatınız ve İleri butonuna tıklayınız:

hr4

9.  Son butonuna tıklayınız. POP3 hesap kurulum işlemininiz tamamlandı. Hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz:

hr4

 

1#destek.turhost.com

2#destek