Lütfen Dikkat:
▪ Bu dökümantasyon MS Exchange hizmetimiz ile ilgili yardım başlıklarını içermektedir.
▪ E-posta hesaplarınızı Outlook Exchange programlarına otomatik olarak tanımlayabilmeniz için oluşturduğunuz e-posta hesapları için Mapi özelliğini etkinleştirmeniz gerekmektedir.
▪ Bu sayfada belirtilen ayarlar ve talimatlar diğer ürünlerde farklılık arz edebilir.

Exchange

Exchange Yönetim Paneline Giriş

Müşteri Yönetim Paneliniz > Hizmetler > Hizmet Listesi”  Exchange hizmetinizin karşısındaki Yönetim butonuna tıklayarak Exchange Hizmeti Yönetim Panelinize erişebilirsiniz.

Yönetim Paneli Özellikleri

1. Panel ana sayfanız aşağıdaki şekildedir;

hr4

2. Hesaplar sekmesinden yeni hesaplarınızı oluşturabilirsiniz

hr4

3. Gruplar sekmesinde E-posta Gruplarınızı/Listelerinizi oluşturabilir ve mevcut gruplarınızı düzenleyebilirsiniz

hr4

4. Yönlendirme sekmesinden Yeni Yönlendirme Oluştur butonuna basarak yönlendirmek istediğiniz e-posta adresini secip “Yönlenecek E-Posta” bölümüne bir e-posta adresi girerek yönlendirme işlemini tamamlayabilirsiniz.

 

5. Rehber sekmesinden Yeni Rehber Kişisi Ekle butonuna basarak yeni mail adresi ekleyebilir ve mevcut mail adreslerinizi silebilirsiniz.

hr46.  Eş Alan Adları sekmesinde alan adınıza eş alan adları ekleyebilirsiniz. Böylece bu eş alan adlarına gönderilen e-posta iletilerini de ana alan adınıza teslim edilmesini sağlayabilirsiniz:

hr4

7.  Tanımlamar sekmesinden outlook kurulumu esnasında gerekli bilgileri görebilirsiniz.

hr48. Paneliniz aracılığı ile gerçekleştirmiş olduğunuz işlemlerin geçmişine ait kayıtları İşlem Kayıtları sekmesinde görüntüleyebilirsiniz:

hr4

Yeni E-posta Hesabı Oluşturma

Not: Outlook Exchange ActiveSync ve Otomatik Exchange kurulumu için oluşturulacak hesapta Mapi özelliğinin etkinleştirilmiş olması gerekmektedir. Bu özellik IMAP ve POP3 kurulum için gerekli değildir.

1. Hesaplar sekmesine gidiniz. Yeni Hesap Oluştur butonuna basarak Kullanıcı bilgilerinizi giriniz ve tekrardan “Yeni E-posta Hesabı Oluştur” butonuna tıklayarak hesabı oluşturunuz. Eklenen hesaplar ilgili sekmede görüntülenecektir:

hr4