Bilgilendirme

▪ Bu dökümantasyon MS Exchange hizmetimiz ile ilgili yardım başlıklarını içermektedir.
▪ E-posta hesaplarınızı Outlook Exchange programlarına otomatik olarak tanımlayabilmeniz için oluşturduğunuz e-posta hesapları için Mapi özelliğini etkinleştirmeniz gerekmektedir.
▪ Bu sayfada belirtilen ayarlar ve talimatlar diğer ürünlerde farklılık arz edebilir.

Yönetim Paneli Özellikleri

Adım 1 – Hizmet Listesi

Müşteri Yönetim Paneliniz > Hizmetler > Hizmet Listesi Exchange hizmetinizin karşısındaki Yönetim butonuna tıklayarak Exchange Hizmeti Yönetim Panelinize erişebilirsiniz. Panel ana sayfanız aşağıdaki şekildedir;

Adım 2 – Hesaplar

Hesaplar sekmesinden yeni hesaplarınızı oluşturabilirsiniz

 

Adım 3 – Gruplar

Gruplar sekmesinde E-posta Gruplarınızı/Listelerinizi oluşturabilir ve mevcut gruplarınızı düzenleyebilirsiniz

 

Adım 4 – Yönlendirme

Yönlendirme sekmesinden Yeni Yönlendirme Oluştur butonuna basarak yönlendirmek istediğiniz e-posta adresini secip "Yönlenecek E-Posta" bölümüne bir e-posta adresi girerek yönlendirme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Adım 5 – Rehberler

Rehber sekmesinden Yeni Rehber Kişisi Ekle butonuna basarak yeni mail adresi ekleyebilir ve mevcut mail adreslerinizi silebilirsiniz.

 

Adım 6 – Eş Alan Adları

Eş Alan Adları sekmesinde alan adınıza eş alan adları ekleyebilirsiniz. Böylece bu eş alan adlarına gönderilen e-posta iletilerini de ana alan adınıza teslim edilmesini sağlayabilirsiniz:

 

Adım 7 – Tanımlamalar

Tanımlamar sekmesinden outlook kurulumu esnasında gerekli bilgileri görebilirsiniz.

 

Adım 8 – İşlem Kayıtları

Paneliniz aracılığı ile gerçekleştirmiş olduğunuz işlemlerin geçmişine ait kayıtları İşlem Kayıtları sekmesinde görüntüleyebilirsiniz:

 

Yeni E-posta Hesabı Oluşturma

Bilgilendirme
Outlook Exchange ActiveSync ve Otomatik Exchange kurulumu için oluşturulacak hesapta Mapi özelliğinin etkinleştirilmiş olması gerekmektedir. Bu özellik IMAP ve POP3 kurulum için gerekli değildir.

Adım 1 – Yeni Hesap Oluştur

Hesaplar sekmesine gidiniz. Yeni Hesap Oluştur butonuna basarak Kullanıcı bilgilerinizi giriniz ve tekrardan “Yeni E-posta Hesabı Oluştur” butonuna tıklayarak hesabı oluşturunuz. Eklenen hesaplar ilgili sekmede görüntülenecektir: