WordPress web sitenizin daha hızlı açılmasını sağlamak, hem gelen ziyaretçilerin sitede daha fazla vakit geçirmesini sağlayacak hem de Google organik arama sonuçlarında sitenizin yükselmesini sağlayacaktır. WordPress LiteSpeed Cache, web sitenizi hızlandırmak için ihtiyacınız olan en etkili eklentidir.

Turhost hosting paketlerinde ücretsiz olarak sunulan LiteSpeed Cache modülü ile WordPress web sitelerinizde %90’a varan performans artışı sağlayabilirsiniz. Görsel optimizasyonu, Lazy Load özelliği, veritabanı optimizasyonu ve üstün cache özelliği ile LiteSpeed’i WordPress web sitenize ücretsiz  yükleyebilirsiniz. LiteSpeed Cache’i yüklemeden önce, sitenizde bulunan diğer cache eklentilerini kaldırmanız gerekmektedir.

LiteSpeed Cache Nasıl Kurulur?

1- WordPress web siteinizin admin paneline giriş yapınız ve sol menüde yer alan “Eklentiler” sekmesine tıklayınız.

2- Sağ üst taraftaki arama barına “LS CACHE” yazın. Sonuçlar listelenmeye başlayınca işaretli alanda bulunan “Litespeed Cache” eklentisini “Hemen Yükle” butonuna tıklayınız. Eklenti yüklendikten sonra aynı alanda “Etkinleştir” butonuna tıklayınız.

LiteSpeed Cache ile Sitenizi Hızlandırmaya Başlayın!

1- Eklentiyi etkinleştirdikten sonra, admin panelde sol menude “LiteSpeed Cache” sekmesi aktif olacaktır. WordPress web sitenizi hızlandırmaya başlamak için bu sekmeye tıklayınız ve ayarlar bölümüne geliniz. Bu alanda LiteSpeed Cache’i çalıştırmak için “Enable” olarak işaretleyin ve “Save Change” butonuna tıklayınız.

 

Optimizasyon işlemleri için detaylı anlatıma sahip “WordPress LiteSpeed Cache Önerilen Ayarları” dökümanımızdan inceleyebilirsiniz. Önerilen ayarlar dökümanı ile web sitenizin hızını 2 katına çıkarabilirsiniz.

WordPress LiteSpeed Cache Önerilen Ayarları

 

LiteSpeed Cache eklentisi, tüm Turhost hosting paketlerinde ücretsiz olarak sunulmaktadır. (Windows paketler hariç.)