NOT:
Bu dökümantasyon cPanel Linux Hosting ve Plesk Panel 12 Windows Hosting paketlerimiz için geçerlidir. Diğer ürünlerde farklılık arz edebilir.

Kullanıcı Paneliniz > Ürün ve Hizmetleriniz > E-posta Yönetimi” sayfasında e-posta bağlantı bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz.
E-posta hesapları oluşturma ve bağlantı bilgilerinizi görüntüleme ile ilgili ayrıntılı bilgi için E-posta Hesapları Oluşturma destek sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Outlook 2007 E-posta Hesabı Kurulumu

Kurulum için;

1. Outlook 2007 programını çalıştırınız, “İleri” butonuna tıklayınız:

1

hr3

2. “E-posta hesabı yapılandırmak istiyor musunuz” diyaloğu için “Evet” seçeneğini işaretleyiniz ve ardından “İleri” butonuna tıklayınız:

2

hr3

3. “Sunucu ayarlarını ve ek sunucu türlerini el ile yapılandır” seçeneğini işaretleyiniz ve “İleri” butonuna tıklayınız:

3

hr3

4. “Internet E-posta” seçeneğini seçiniz ve “İleri” butonuna tıklayınız:

4

hr3

5. Kullanıcı, Sunucu ve Oturum açma bilgilerinizi giriniz ve “Diğer Ayarlar” butonuna tıklayınız:

NOT: Bu kısımda belirtilen gelen ve giden sunucu adresi örnektir. E-posta hesabınızın gelen/giden sunucu adresini ve diğer bağlantı bilgilerini E-posta Yönetimi sayfanızda görüntüleyebilirsiniz.

E-Posta Hesabı Oluşturmak ve Bağlantı Bilgilerini Görüntülemek

hr3

6.  “Giden Sunucusu” sekmesinde “Giden sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor” seçeneğini işaretleyiniz ve “Gelişmiş” sekmesine tıklayınız:

6

hr3

7. SSL etkin port bilgilerinizi giriniz ve “Bu sunucu şifreli bir bağlantı (SSL) gerektirir” seçeneğini işaretleyiniz, ardından “Tamam” butonuna tıklayınız:

hr3

8. “Hesap Ayarlarını Sına” butonuna tıklayınız:

8

hr3

9. Belirtilen bilgilerin doğru olması durumunda test başarılı olacaktır, “Kapat” butonuna tıklayınız:

9

hr3

10. Kurulum işlemi tamamlandı:

10

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir